Kurdele İşi Havlu

Kurdele Nakışı Örnekleri Resimli
Kurdele nakışı kurslarına rağbet çok olunca, bu işi yapabilenlerde çoğalıyor. En çok da çalışılacak yerin küçüklüğü düşünülürse, havlu nakışı yapılıyor olsagerek.

Kadife güzel ve kaliteli havlu kullanmışlar. Boncuklarla süslemeleri de güzel ayrıntı olmuş.

Kırmızı Çarşaf Takımı

Dantelli Çarşaf Takımı Örnekleri
Takımın süslemesi için kullanılan dantelin genişliğine aldanmayın, kutucukların boş olması ve kocaman çiçek örnekleri danteli kolay yapılabilir kılıyor.


Misafirliğe gittiğiniz evde böyle bir çarşaf veya nevresim takımı görürseniz şaşırmayın, her halde moda oldu... Bence çok da güzel oldu.

Etamin Seccade Örneği

Ağır Etamin Seccade Örnekleri
Seccadeyi işleyen sabırlıymış doğrusu. Küçük, küçük sümbül gibi çiçekleri ne güzel işlemiş. Etamine seccade işlemek çok eğlenceli ama sabrederek ve severek işlemek lazım.

Seccadenin kapitonesi klasik oldu ama sahibi çok beğendi. Zaten bayağı dolgulu bir örnek, ayrıca yapılacak desenli kapitoneye hiç ihtiyacı yok diyebiliriz. Bir de pile ekleyince daha ağır oldu.

Bu seccade de Karamürsel'e Ayşe hanıma gitti...

Nevresim Süsleme

Değişik Renklendirmeli Dantel Nevresim Takımı
Takım için örülen dantelin rengi farklı ama uygun tonda kumaş bulunup, beyazla renklendirme yapıldığı zaman farklılığını ön plana çıkarmış. Hanımlar nevresimler için  genelde pembe, lila ve sarı tonlarında takımlar yapmayı tercih ediyorlar, bazılarıda böyle farklı renkler seçebiliyorlar. Ben de farklı şeylerle çalışmayı severim.

Dantellerin süsleri kişilerin zevkine ve bütçelerine göre değişiyor. Buradaki nevresim takımında, renklendirme şekli, sahibinin isteği doğrultusunda, ters tarafa doğru yapıldı. Sarmaşık piko deseniylede süslendi...

Ağır Dertsiz Masa Örtüsü

Gül Nakışlı Dertsiz Masa Örtüsü Örnekleri
Bu tip dertsiz kumaşları çok beğeniyorum, hele ki üzerindeki nakış yok mu, bir şahane gözüküyor.  Nakışları büyük güller ve serpilmiş küçük gül yapraklarından oluşuyor.
Dertsiz kumaşların dikimi adı gibi dertsiz değildir ama sonucunda da böyle bir güzellik ortaya çıkar. Sahibi üzerindeki yaldızlar yeşile dönük diye, kumaşını çok beğenerek almamış ama benim çok beğendiğimi duyunca, tabiki bitmiş halini görünce fikri değişmiş. Eğer dertsiz kumaştan masa örtüsü dikecekseniz, verevi varsa düzeltip mutlaka kenarlarını çıkartmalısınız. Ekstra iş gibi görünsede emin olun değer.
Masa örtüsü Ayşe için, güle güle kullansın inşallah.

Vegan Diet

Vegan Diet - Vejetaryen Diyet 


Evet yeni bir diet çeşidi. Vejetaryen diyet yemek için bitkiler üzerinde duruluyor. Bu meyve, sebze, kuru fasulye ve bezelye, tahıllar, tohumlar ve fındık gibi ürünleri içermekte. vejetaryen yemek yeme alışkanlıkları genellikle ; tüm et ve hayvansal ürünler hariç vegan beslenme,  bitkisel besinler artı süt ürünleri içeren lacto vejetaryen diyet, hem süt ürünleri ve yumurta içeren lacto-ovo vejetaryen diyet
Vejeteryanlar beslenirken b12, çinko, demir. protein takviyesi yapmaları gerekebilir. 

Çeyizlik Nevresim Takımları

Hazır Dantelli Nevresim Takımı Resimli
Takımı hazır dantel ve fıstık yeşili kombini istediler. Ben de böyle bir nevresimlik kumaşı beğendim. Takım; 50x75cm boyutlarında dört yastıklı, 250x232 boyutlarında pikolu düz çarşaflı, 200x230 boyutlarında renklendirmeli torba nevresimli olarak diktim.


Bu güzel takımı Seniha hanım için diktim. Bu takım İstanbul/ Pendik'e gitti. Güle, güle kullansınlar.
Related Posts with Thumbnails