Halkalı Sepet Dantel

Süslü Sepet Danteli Örnekleri
Halkaların dantel örneyi sevdirdiğini düşünmeye başladım.Kolay ve hata payının tolerans edilebilecek kadar küçük olduğunu düşünürsek, cebinize zarar vermeyecek, hızlı örüldüğü içinde sahibini üzmeyecek dantellerden elde etmiş olursunuz.

Havluları piko desenleriyle süslemeyi seviyorum. İşimi çok seviyorum ve işini sevmeden çalışanların klasik işler yaptığını, öğrendiğinin üzerine birşeyler katmadığını düşünüyorum.

İstediğiniz renklerde hazırlayacağım, böyle süslü bir havluya sahip olmak için 1001maharet@gmail.com adresimden bana ulaşın. :)

Runner Masa Örtüsü

Deri Saten Runner ve Dertsiz Masa Örtüsü
Sayfamdaki masa örtülerimi beğenen ve altın rengi rınner, üzeri serpme yaldızlı beyaz dertsiz masa örtüsü isteyen, Sevda hanım için diktim.


Altın rengi deri satenden diktiğim runner örtünün kenarlarını 7cm'den çevirip, uçlarını üçgen diktim. Piko desenini de beyazla dalgalı piko deseninden yaptım.


Üzerinde soyut şekiller ve elips şeklinde yaldız desenler var. Masa örtüsünü kırık beyaz dertsiz kumaştan, birmiş hali, yaklaşık 150x240 ölçülerindedir. Kenarlarını 4cm den köşe çevirip, altın rengi floş ip kullanarak, aynı piko deseniyle süsledim. Sade ve hoş bir masa istiyorsanız, porselen takımlarınızın rengine göre böyle bir örtü takımı oluşturabilirsiniz.


Dertsiz masa örtüsünün deseni de böyle...

Takım sevgili www.mutfagabuyrun.blogspot.com arkadaşımız için dün, kargoyla Çorum'a gönderildi. Güle, güle, güzel sofralarda kullanılsın inşallah.

Dertsiz Masa Takımı

En Güzel Dantelli Servis Takımı Modelleri
Danteli ören kızımız örneğini sitemden çıkartmış ve üzerine çiçek ve sık iğneden çerçeve yapmış, görünce çok beğendim. Ellerine sağlık.

Danteli, sadece peçeteleri için örmüş. Runner ve masa örtüsünü sade pikolamamı istedi. Uçlarına da bendeki püsküllerden diktim. Gümüşün parlak desenlerine, neredeyse simli diyebileceğiniz dertsiz runner da eklenince... En güzel ziyafet masalarını süsleyecek, harikulade bir takım oldu.

En Güzel Havlu Kenarları

En Güzel Renkli Havlu Kenarı Dantelleri


Havlu kenarı çok güzel bir örnek. Fotoğrafını çekerken iki kenarı üst üste katlayıp çekmişim ama gerçektende çok zarif bir model. Bu havlu kenarını diğerlerinden farklı olarak havlunun üzerinden değil de arkasından sardıktan sonra süsledim.

Havlu Kenarı Dantel

Çok Değişik Havlu Kenarı Dantel Örnekleri
Bu havlu kenarını en güzel anlatan söz, enteresan olsa gerek. Böyle şeyleri nasıl uydurup örüyorlar...

Bence çok şık dizayn dilmiş bir dantel olmuş. Havlusunuda kenar danteline uygun renk ve modelde, nakışlı tercih etmişler. Ben de bu güzel danteli sarıp, piko desenini de şekilli çalıştım.

Çarşaf Takımı

Renklendirmeli Dantel Çarşaf Takımı

Takım için beyaz zemin üzerine, yeşil renklendirmeli ve bantlıbir model beğenilmiş.

 Dantelin örneği sade ama şahsen çok beğendiğim örneklerden. Her takıma yakışır görüyorum. Renklendirmesi için beğenip aldıkları yeşilin tonu da şahane bir şey. :) Kız çeyizleri için çok güzel bir çarşaf takımı oldu.

Puantiyeli Masa Örtüsü

Deri Saten Runner / Dertsiz Masa Örtüsü

Dertsiz kumaşların  o kadar çok desen ve renk seçeneği var ki, puantiyeliler de onlardan birisi... Masa örtüsünün bitmiş hali 152 x 242 cm kadar. Köşelerini 4cm den çevirip, piko deseniyle süsledim ve köşelerine boncuklu püsküllerden diktim.


Runnerını ise 7cm lik cetvelimle çevirip beyaz floş iple desenini gidip, uçlarına kocaman boncuklu mor püsküllerden diktim.
Related Posts with Thumbnails