Fransız Danteli Nevresim Takımı

Fransız Dantelli Pikolu Nevresim Takımı Örnekleri
Takımda kullandığım nevresimlik kumaş, Sarar. Sarev'in değişik desenlerini en az kumaşının kalitesini beğendiğim kadar, beğeniyorum.

Eflatun güller ve beyaz fransız danteline, Şekline de uygun olduğu düşündüğüm renklendirme şekli ve güzel bir piko deseniyle de süsledim.Çarşafı ve yastıklarını eflatun yaptım. Bu takımı ilk gören satın aldı. :) Böyle çok beğenilip, hemen alıcı bulması, çok hoş oluyor. :)

Çiçek Nakışlı Dertsiz Masa Örtüsü

Şahane Dertsiz Masa Örtüsü Modelleri
Gelin çeyizi hazırlıyorsanız, çeyize yedek masa örtüleri de dikmeli yada piko yaptırmalısınız. Tabiki imkanlar dahilinde 1 veya 2 tane yeterli olacaktır.


Masada duruşu böyle çiçekleri, pulları ve nakışları seviyorsanız, böyle kumaşlar tam size göre...

Müthiş Oyma Danteli Örneği

Ağır Pike Çarşaf Takımı Dantelleri Örnekleri
              Çeyize, pike ve nevresim takımı için dantel örüyorsak, bir de kendi çocuğumuza örüyorsak, hiç üşenmeyiz. Öyle değil mi? Özelliklede kız anneleri, evden gelin çıkaracaklar diye en ağırını, en güzelini seçerler. 


       ağır dantel deyince de akla ilk oyma danteller geliyor. Oyma dantelin örmeside, sarmasıda, pikolamasıda uğraşılı iştir ki, anlatmaya gerek yok. Yinede ağırdır, gösterişlidir, çok zengin durur...

Piko Masa Örtüsü

Pikolu Gümüş Lame Masa Örtüsü Modelleri

Günlük kullanmak için ideal bir örtü. Lame kumaşları, özelliklede altın-gümüş reklerini seviyorsanız, lame desenlerinden zevkinize göre bir desen de bulabilirsiniz. köşelerine piko yapmanız şart değil ama mutlaka temiz dikişini yapmalısınız. Malum lameler çok akar... :)
Related Posts with Thumbnails